لزوم حضور همکاران شهردارى و پلیس راهنمایی و رانندگی در نقاط پر ترافیک پایتخت

رئيس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراى شهر تهران با اشاره به وضعيت ترافيكى شب گذشته پايتخت و ابگرفتگى ٤٠ نقطه از شهر و خرابى ٢٠ تقاطع چراغ راهنمايى و رانندگى، خواستار حضور موثرتر همكاران شهردارى و پلیس راهنمایی و رانندگی در نقاط بحرانی پايتخت شد.
اشتراک گذاری
18 اسفند 1400
250 بازدید
کد مطلب : 336
سید جعفر تشکری هاشمی صبح امروز در پنجاه و دومین جلسه شورا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به وضعیت ترافیکى شب گذشته پایتخت اشاره کرد و گفت: مطابق معمول همه ساله روزهای پایانی سال، به واسطه سفرهاى شهروندان در سطح شهر برای خرید شاهد افزایش تراکم ترافیک هستیم، اما بارش باران در ساعات اوج ترافیک شب گذشته باعث شد که تقریباً عمده معابر شهری پایتخت تا ساعاتى از نیمه شب دچار اختلال شود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شوراى اسلامى شهر تهران ضمن یادآورى تلاش همکاران در معاونت خدمات شهرى شهردارى تهران و تلاش نیروهای پلیس راهور به منظور رفع ابگرفتگى ها و مدیریت ترافیک گفت: متاسفانه همه این تلاش ها منجر به حل مشکل حل نشد و شب گذشته تا حدود ساعت ٢٣ بسیاری از معابر درگیر ترافیک پر حجم بودند و در برخی معابر شهری ترافیک گونه‌ای بود که ساعت ها مردم نتوانستند حتی خودرو های خود را به حرکت در بیاورند.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدید میدانى خود از سطح شهر  اظهار داشت:  در ۴۰ نقطه شهر تهران شاهد آبگرفتگی بودیم و حدود ۲۰ چراغ راهنمایی و رانندگی نیز به دلیل نقص فنی در تقاطع ها به صورت چشمک زن یا قطع برق شده بودند. لذا موضوع قابل توجه این است که همکاران ما در خدمات شهری و پلیس راهنمایی و رانندگی باید با شناخت نقاط بحرانی در شهر تهران حضور موثرتری در شب های بحرانی و مدیریت ترافیک داشته باشند.
وى از شهروندان هم خواست در این مواقع و شرایط مشارکت بیشتری داشته باشند، بسیارى از گره هاى ترافیکى شب گذشته به دلیل تخلفات برخی از رانندگان رخ داده بود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به گله مندى  رانندگان خودرو سرویس شهر اظهار کرد: در روزهای ابتدایی که شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم فعالیت خود را اغاز کرد همکاران زحمت کش ما در شرکت خودرو سرویس شهر که به تک تک مدیران و نیروهای شهرداری تهران خدمات ارائه می دهند گلایه مندى هایى داشتند که بعضا یا در فضای مجازی و یا ملاقات های حضوری مطرح کردند، حتى در شورای اسلامی شهر تهران نیز خواسته های رانندگان خودرو سرویس توسط اعضا مطرح شد و رئیس شورای شهر نیز دستور پیگیری را داد اما به رغم جلساتی با سازمان بازرسی شهرداری تهران و برخی از مدیران متاسفانه تاکنون منجر به حل مشکل این رانندگان نشده است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: امروز شاهد دعوت رانندگان شرکت خودرو سرویس و تجمع آنها مقابل شهرداری تهران هستیم که یادآورى چند نکته ضرورری به نظر مى رسد، در ابتدا اینکه مدیران باید به گونه ای عمل کنند تا کارکنان برای بیان مشکلات و حقشان نیازی به تجمع در مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر تهران نداشته باشند و
باید با جلسات رو در رو با پرسنل مشکلات را ریشه یابی کنند و آنچه که منجر به حل مشکل پرسنل شهرداری تهران می شود را مرتفع کنند.
تشکری هاشمی در ادامه گفت: انتظار می رود ریاست سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با رانندگان خودرو سرویس شهر جلساتی داشته و مشکل این عزیزان را حل کند، در روزهای پایانی سال نگذارند کام رانندگان خودرو سرویس شهر  تلخ شود.
وى به بررسى قراردادهای همکاران در خودرو سرویس اشاره کرد و در پایان متذکر شد: این قراردادها کاملا یکطرفه بسته شده است و باید ملاحظاتی در این زمینه صورت گیرد. معتقدم باید انصاف را در این قرارادادها مد نظر قرار دهیم، سازمان بازنشستگی نباید اجازه دهند تضییع حقوقی صورت گیرد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: مبالغ قرارداد رانندگان خودرو سرویس شهر بسیار ناچیز است و با توجه به نرخ تورم و شرایط سخت اقتصادی همکاران ما در شرکت خودرو سرویس، این مبالغ با توجه به شرایط اقتصادی کفایت نمی کند  لذا تقاضا دارم مدیر عامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران به فوریت با رانندگان خودرو سرویس دیداری داشته و مطالبات بحق و شدنی را پیگیری کنند و اجازه ندهند تبعیضی احساس شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *