ارائه مجوز طرح ترافیک برای خودروهای برقی و هیبردی با تعرفه صفر درصد

معاون شهردار تهران از ارائه کمک بلا عوض حدود 2 میلیون تومانی برای خرید موتور سیکلت های برقی خبر داد و گفت: علاوه بر پرداخت این کمک متقاضیان می توانند در صورت تمایل 80 درصد از مبلغ موتور سیکلت برقی را به صورت وام با کارمز 2 درصد دریافت کنند.
اشتراک گذاری
14 بهمن 1394
187 بازدید
کد مطلب : 141

جعفر تشکری هاشمی معاون شهردار تهران درمورد چگونگی دریافت کمک های بلاعوض برای خرید موتور سیکلت های برقی گفت: با توجه به اینکه محدوده طرح ترافیک با هدف زیست محیطی برنامه ریزی شده و سیاست ها بر مبنای این است تا کمترین میزان انتشار آلایندگی در شهر به وجود بیاید بنابر این هر روشی که بتواند به تولید کمتر آلایندگی منجر شود از سیاست های عمده ما تلقی می شود که در راستای همین سیاست ارائه مشوق های تشویقی برای استفاده از موتور سیکلت های برقی به جای موتور های کاربراتوری در تهران اجرایی شد.

وی در مورد میزان ارائه کمک بلاعوض برای خرید موتور سیکلت های برقی گفت: این کمک حداکثر تا رقم ۱میلیون ۸۵۰ هزار تومان است که متقاضیان برای دریافت آن می توانند بعد از خرید موتور برقی با ارائه اسناد و تایید فروشنده به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران (واحد حمل ونقل پاک) مراجعه و پس از تایید اسناد از یارانه حمایتی شهرداری بهرمند شوند.

پرداخت وام تا سقف ۸۰ درصد قیمت موتور سیکلت برقی
معاون شهردار تهران ادامه داد: پرداخت وام تا سقف ۸۰ درصد قیمت موتور سیکلت نیز از اقدامات دیگر حمایتی شهرداری تهران برای استفاده از موتور سیکلت های برقی است که در این روش نیز ازطریق بانک شهر تا سقف ۸۰ درصد قیمت موتور برقی وام با کارمزد ۲ درصد پرداخت می شود.

تشکری هاشمی ادامه داد: پرداخت عوارض شهرداری برای موتور های برقی نیز صفر است و علاوه بر آن در محدود بازار و مراکز تجمع موتورها در حال تدارک برای شارژاین موتورها با برق رایگان هستیم تا بتوانیم با ارائه سیاست های تشویقی استفاده از حمل و نقل پاک را ترویج کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به پیگیری های انجام شده در زمینه حذف موتور سیکلت های کاربراتوری از چرخه حمل ونقل به دلیل انتشار آلودگی بالا گفت: با پیگیری های انجام شده در جلسه ای با حضور سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده وزارت صنایع مصوب شد تا از یکم مهرماه ۹۵ تولید موتور سیکلت های کاربراتوری متوقف شده و از اول سال ۹۶ شماره گذاری آنها نیز ممنوع شود .

خودروهای هیبریدی برای استفاده از طرح ترافیک رایگان مراجعه کنند
تشکری هاشمی در ادامه با اشاره به ارائه مجوز طرح ترافیک برای خودروهای برقی و هیبردی با تعرفه صفر درصد گفت: این اقدام برای استقبال شهروندان برای استفاده از خودروهایی که هیچگونه آلودگی را تولید نمی کنند در نظر گرفته شده است .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انتشار کمترین میزان آلایندگی در شهر را از سیاست های دنبال کننده شهرداری تهران ذکر کرده و خاطر نشان کرد : هر روشی که بتواند در روند حمل و نقل منجر به تولید کمتر آلایندگی شود از سیاست های عمده شهرداری تهران است.

وی همچنین با اشاره به عدم ارائه مجوز طرح ترافیک به خودروهای کاربراتوری به دلیل انتشار بالای آلایندگی گفت :مطابق مصوبه شورای ترافیک شهر تهران خودروهای کاربراتوری به دلیل انتشار بالای آلایندگی امکان دریافت مجوز ورود به منطقه طرح ترافیک را نخواهند داشت.

مطابق با آمار های اعلام شده تردد یک موتور سیکلت کاربراتوری آن هم در شرایطی که کاملا نو و سالم باشد تا ۸ برابر یک خودرو آلودگی تولید می کند و این در حالی است که اینگونه موتور ها بعد از مدتی به دلیل خارج شدن از تنظیم و عدم رسیدگی آلودگی به مراتب بیشتر از ۸ برابر نیز تولید خواهند کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

نرخ‌گذاری املاک و زمین‌های شهرداری تهران متناسب با قیمت روز و واقعی
تشکری هاشمی در جلسه امروز شورای شهر تأکید کرد؛

نرخ‌گذاری املاک و زمین‌های شهرداری تهران متناسب با قیمت روز و واقعی

بررسی برنامه و بودجه عمرانی و ترافیکی ۹ منطقه پایتخت در سال آینده
از سوی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران صورت گرفت

بررسی برنامه و بودجه عمرانی و ترافیکی ۹ منطقه پایتخت در سال آینده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *